Vijeće ministara BiH
A-A+
Saopštenja za javnost
15.7.2010 16:25
Pismo zamjenika ambasadora SAD-a u BiH Jonathana Moore-a upućeno ministru Sadiku Ahmetoviću

Jonathan Moore, zamjenik ambasadora SAD-a u BiH, uputio je pismo zamjeniku predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministru sigurnosti BiH Sadiku Ahmetoviću u kojem je izrazio zahvalnost za profesionalan pristup i uspješne aktivnosti koje je ministar Ahmetović poduzeo u osiguranju komemoracije u Srebrenici 11. Jula ove godine.

 „Obezbjeđivanje događaja poput Marša mira i komemoracije 11. Jula u Potočarima, koji su izuzetno emotivni, koji podrazumijevaju okupljanje velikog broja ljudi i prisustvo visokih zvanica iz inozemstva, ogroman je izazov. Činjenica da su ovi događaji prošli bez problema dokaz je Vaše predanosti i profesionalnog odnosa Vaših jedinica“, riječi su Moore-a.

 Jonathan Moore izrazio je i posebnu zahvalnost za aktivnosti koje su poduzete da događaji u Bratuncu 12. Jula ne izazovu incidente, kao što je to bio slučaj u prošlosti.

 „Kao zamjenik šefa misije bio sam u posjeti tom području 12. Jula i sam se uvjerio u iznimna nastojanja pripadnika Vaše organizacije da se održi red u jednoj jako osjetljivoj situaciji. Vaše aktivnosti značajno su doprinijele da se unaprijedi proces pomirenja u Bosni i Hercegovini, za što Vam Ambsada Sjedinjenih Američkih Država u BiH iskreno zahvaljuje“ riječi su Moore-a na kraju pisma.