Saopštenja za javnost

Konferencija o upravljanju posljedicama terorističkog akta

21.3.2016

Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini i Ministarstvo sigurnosti Bosne i Hercegovine organiziraju Konferenciju o upravljanju posljedicama terorističkog akta, u utorak, 22.03.2016.godine u hotelu “Sarajevo” u Sarajevu.

Učestvovat će predstavnici nadležnih institucija i organa u Bosni i Hercegovini na svim nivoima organizacije sistema sigurnosti, odnosno Tužilaštva BiH, Ministarstva sigurnosti BiH, Ministarstva odbrane i Oružanih snaga BiH, policijskih agencija, hitnih službi, civilne zaštite i lokalnih zajednica.

Predavači i moderatori konferencije bit će predstavnici Ministarstva sigurnosti BiH, Misije OSCE, te iz SAD.

Cilj konferencije je unaprjeđenje saradnje nadležnih agencija u ovoj oblasti radi postizanja maksimalne efektivnosti u civilno – vojnom odgovoru na terorističke incidente i otklanjanju posljedica.  

Prisutnim će se obratiti ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić i šef Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini Jonathan Moore, a na konferenciji će učestvovati i ministrica odbrane BiH Marina Pendeš.

 

09.30 – 10.00                    pozdravna obraćanja ministra sigurnosti i šefa Misije OSCE

10.00 – 10.40                    izjave za medije

 

Pozivamo novinare, snimatelje i fotoreportere da prisustvuju ovom događaju, u utorak 22.03.2016. godine, u hotelu „Sarajevo“ u Sarajevu.